O firmie

OD LAT Z POWODZENIEM DOSTARCZAMY MIÓD

  • Historia firmy

Początki pasieki sięgają roku 1929, kiedy to zostało zasiedlonych pięć pierwszych uli przez Jana Łukasiewicza, we wsi Zarudzie koło Zbaraża. Ule były robione za pomocą zwykłej piłki ręcznej. Co ciekawe, w pasiece nie było uli nadstawkowych. Zbieranie miodu polegało na tym, że, jak zbliżał się główny pożytek, pszczelarz zabijał wszystkie matki, a po 10 dniach szedł wybierać miód (w ten sposób, co roku następowała wymiana matek).

Historia firmy

Rozwój pasieki zaowocował tym, że gdy w roku 1933 Jan założył Rodzinę, dochód z pasieki starczał na jej utrzymanie. W czasie wybuchu wojny w 1939 roku pasieka liczyła 200 rodzin. Głównym pożytkiem był miód gryczany. W roku 1944 Jan został zmobilizowany do wojska. W wyniku przejścia radzieckiej armii pasieka została zniszczona do tego stopnia, że ze 200-stu uli udało się złożyć 7.

Po zamianie granic Polski ule wraz z pszczołami i właścicielem powędrowały na zachód kraju, w okolice Legnicy. Tutaj pasieka została odbudowana do 30 rodzin pszczelich, a głównymi pożytkami stał się rzepak i lipa. W 1975 roku pasieka znów została przeniesiona, tym razem na południe Polski.

Założyciel pasieki, Jan, znalazł następcę w synu Robercie. Ten natomiast zaraził swoją pasją syna Łukasza i córkę Magdalenę.

Wymieniono ule z drewnianych na styropiany umożliwiające stworzenie pasieki wędrownej, a tym samym zwiększenie rodzajów miodu. Obecnie nasze pasieki liczą około 400 rodzin pszczelich. Co roku produkujemy też odkłady- głównie na własny użytek.

Pnie rozwozimy w miejsca, gdzie cywilizacja nie zdążyła jeszcze zniszczyć tego, co najlepsze. Są to tereny czyste ekologicznie, o zdrowym, świeżym powietrzu i wysokim poziomie zadrzewienia.

I tak pierwszymi pożytkami są miód wielokwiatowy , rzepakowy i mniszkowy. Następnie wywozimy na akacje. W tym czasie w okolicach rezerwatu Kozie Kąty wybiera się bardzo dobry miód leśny, który zawiera w sobie kruszynę, jawor, malinę, a czasem spadź liściastą lub/i iglastą.

Kolejnym ważnym pożytkiem jest lipa, po wybraniu której ,część uli jedzie na spadź a część na grykę. Ostatnimi pożytkami są to nawłoć oraz wrzos.

Między głównymi miodobraniami są również tzw. międzybrania. Są to miody o ciekawym, niespotykanym smaku i zapachu. W zależności od warunków występują miody np.: mniszkowy z głogiem, mniszkowy z jaworem, bławatkowy.

Po zebraniu ostatniego pożytku zaczynają się prace pielęgnacyjne, które mają na celu przygotowanie rodzin pszczelich do zimy. Odpowiednio zawęża się gniazda, daje lekarstwo na warrozę i karmi. Na wiosnę przeprowadza się przeglądy, by w razie wypadku uzupełnić pokarm, sprawdzić czy matki czerwią.

Oferujemy Państwu z naszych pasiek to, co najlepsze, czyli miody, pyłek kwiatowy, propolis, pierzgę. Gwarantujemy, iż produkty od naszych pszczół są wysokiej jakości.

Kim jesteśmy

Najlepsze cechy

Naturalny Miód

Miód jest prawdopodobnie bezpieczny do stosowania jako naturalny słodzik, środek hamujący kaszel i produkt do stosowania miejscowego na drobne owrzodzenia i rany.

Pasieki

Miód ekologiczny powstaje z pyłku roślin uprawianych ekologicznie i bez chemicznych środków mitygujących, którymi traktuje się pszczoły.

Rodzinna tradycja

Zastosowanie naturalnego miodu jako środka nutraceutycznego wiąże się z korzyściami żywieniowymi i obietnicami terapeutycznymi.

Główne cechy

Wytwarzanie miodu jest procesem złożonym i niepowtarzalnym

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus volup tatem accusantium doloremque laudant totams reperiam, eaque ipsa quae ab illo inventorety veritatis et qrchitecto beatae vitae

  • Lorem ipsum dolor sit amet consectetur.
  • Amet laudantium tempore eos sint. Blanditiis?
  • Dolore minima id totam enim eum?

Nasze referencje

Ludzie mówią o nas